Ciekawa wariacja na temat sławnego trunku Aperol Spritz – Ramazzotti Spritz

Ciekawa alternatywa dla popularnego trunku Aperol Spritz, czyli Ramazzotti Spritz to opcja chętnie wybierana przez mieszkańców Hiszpanii. Ramazzotti jest znacznie chętniej wybierany w Hiszpanii aniżeli włoski Aperol. To wino musujące o wyjątkowym smaku oraz zapachu. Jest lekkie, dlatego będzie smakować w gorące wakacje. Wyjątkowa formuła jaką posiada ramazzotti bazuje na smaku róży chińskiej oraz kwiatu pomarańczy.

Należy przyznać, że jest to oryginalne połączenie smakowe. Koktajl ten wzorcowo zastępuje Aperol. Wielbiciele słodszych a także musujących napojów bez wątpienia nie będą zawiedzeni, gdy go posmakują. Elementy, jakie są konieczne do zrobienia ramazzotti spritz to: Ramazzotti, woda gazowana, róża chińska oraz lód. Przygotowanie nie jest trudne i nie zabiera sporo czasu. Wystarczy do sporej szklanki dodać lodu. Należy mieć na uwadze to, aby było go bardzo dużo. Następnie, jedną trzecią szklanki należy uzupełnić różową przystawką Ramazzotti. Do szklanki dodaje się w dalszej kolejności ulubione wino musujące.

Na końcu, całość można udekorować kilkoma liściami mięty. Z tego względu docelowo smak jest tak bardzo orzeźwiający. Tak ciekawa alternatywa dla znanego drinka Aperol Spritz zasługuje na uznanie. Nie jest jeszcze zbyt popularna na kontynencie europejskim, ale należy oczekiwać, że jej popularność będzie wzrastać. Nie jest dziwne, że jest opisana na blogu o trunkach z całego świata, jakim jest Tragos Del Mundo. Miłośnicy niezbyt mocnych trunków bez wątpienia polubią tę opcję.

Szczególnie kobiety, dla których liczy się to, by zasmakować czegoś delikatnego, a zarazem orzeźwiającego. Ramazzotti Spritz to idealna propozycja na wieczór w gronie koleżanek lub na imprezę ze znajomymi w letni wieczór. Pewne jest, że o ile ktoś raz zasmakuje takiego napoju, to będzie to robić znacznie częściej. Jeżeli komuś przypadnie do gustu taka nuta smakowa, to może od razu obeznać się z innymi, podobnymi.