Co to jest odkurzacz bezprzewodowy?

Odkurzacze bezprzewodowe są doskonałym rozwiązaniem w przypadku konieczności sprzątania w zaludnionych miejscach, takich jak restauracje, hole hotelowe, budynki użyteczności publicznej, szpitale lub wszędzie tam, gdzie w pobliżu nie ma dostępu do prądu o napięciu 120 V. Oprócz cichej pracy, odkurzacz bezprzewodowy eliminuje wszelkie zagrożenia, które mogą być związane z pracą urządzenia przewodowego w zatłoczonych miejscach.

Jak długo średnio wytrzymują baterie w odkurzaczu?

Chodzi nie tylko o to, jak długo działają, ale jak dobrze działają. Niektóre akumulatory mogą działać przez 20 minut, ale po 10 zaczynają tracić moc, a następnie powoli się rozładowują, co prowadzi do obniżenia wydajności. Inne akumulatory, takie jak litowo-jonowe, mogą działać nieco dłużej – w tym przykładzie powiedzmy 25 minut – ale utrzymują pełną moc aż do całkowitego i nieoczekiwanego zatrzymania.

Technologia produkcji baterii szybko się rozwija, dlatego z każdym nowym modelem liczba ta ulega zmianie. Najnowsze modele mają 55 minut ciągłej pracy na jednej baterii, co wydłuża czas pracy w terenie, ponieważ odkurzacz nie pracuje bez przerwy. Dzięki tym jednostkom użytkownicy w terenie donoszą o zaoszczędzeniu od 1 do 1,5 godziny z czterogodzinnej zmiany.

Jaka jest różnica (jeśli w ogóle jest) w sile ssania między odkurzaczami przewodowymi a akumulatorowymi?Odkurzacze plecakowe zasilane akumulatorowo mają z konieczności mniejszą moc ssania, aby zrównoważyć czas pracy i wagę.

Nasza najnowsza jednostka akumulatorowa ma 65 CFM, czyli mniej niż połowę mocy naszych modeli przewodowych, ale według naszych użytkowników jest ona wystarczająca do codziennego sprzątania i średniego poziomu zabrudzenia. Ważne jest również, aby CFM była stała przez cały czas pracy. Niektóre modele tracą siłę ssania, gdy bateria traci zasilanie.

Odkurzacze bezprzewodowe to odkurzacze zaprojektowane do pracy z wykorzystaniem akumulatora, a nie przewodu podłączonego do gniazdka ściennego jako źródła zasilania. Większość modeli odkurzaczy bezprzewodowych jest wyposażona w stację ładującą, która umożliwia doładowanie akumulatorów pomiędzy kolejnymi użyciami. Ponadto, odkurzacz bezprzewodowy jest zazwyczaj lekki i stosunkowo łatwy w obsłudze.

Bezprzewodowe odkurzacze ręczne są bardziej poręczne niż zwykłe odkurzacze.

Korzystanie z odkurzacza bezprzewodowego ma kilka zalet. Najbardziej oczywistą z nich jest to, że użytkownik nie musi zmagać się z długim przewodem podczas próby sprzątania danego obszaru. Nie ma przewodu, który mógłby owinąć się wokół nóg stołu lub znaleźć się pod stopami podczas odkurzania podłogi, dywanu lub wykładziny. To proste udogodnienie może w rzeczywistości przyspieszyć proces sprzątania, ponieważ nie ma potrzeby zatrzymywania się i rozplątywania przewodu lub przenoszenia go w inny sposób.

Kolejną zaletą odkurzacza bezprzewodowego jest to, że większość modeli jest również bezworkowa. Zamiast tradycyjnego worka, który po zapełnieniu trzeba wyrzucić, odkurzacz bezprzewodowy wykorzystuje odłączaną komorę zbierającą. Po zapełnieniu komora jest wyjmowana z jednostki głównej, a jej zawartość wyrzucana do kosza. Wyeliminowanie konieczności wymiany worków pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy w okresie użytkowania odkurzacza bezprzewodowego.

Wiele osób chętnie korzysta z bezprzewodowego odkurzacza, ponieważ urządzenie to jest na ogół znacznie lżejsze od odkurzaczy przewodowych. Niektóre odkurzacze są duże, nieporęczne i trudne do przenoszenia. W przeciwieństwie do nich większość odkurzaczy bezprzewodowych ma elegancki wygląd i waży mniej niż połowę wagi standardowego modelu przewodowego. Dla osób nie dysponujących dużą siłą mięśni górnych ta jedna cecha jest często wystarczającym argumentem przemawiającym za zakupem odkurzacza.

Nie każdy jest fanem odkurzacza bezprzewodowego.

Są konsumenci, którzy twierdzą, że odkurzacze te nie mają takiej mocy jak tradycyjne odkurzacze i jako takie nie nadają się do domów lub biur, w których panuje duży ruch na ciężkich dywanach. Inni kwestionują trwałość odkurzaczy bezprzewodowych, twierdząc, że nie zużywają się tak dobrze jak wersje z przewodem.

Zwolennicy odkurzacza bezprzewodowego zauważają, że wiele modeli jest w stanie poradzić sobie z każdym rodzajem wykładziny, a także dostosować się do dywanów, a nawet gołych podłóg. Zauważają, że nie ma dużej lub żadnej różnicy w sile ssania pomiędzy wysokiej jakości odkurzaczem przewodowym a modelem bezprzewodowym. Jeśli chodzi o trwałość, fani odkurzaczy bezprzewodowych zauważają, że modele, które są dostępne od ponad dekady, są nadal w aktywnym użyciu. Kliknij tutaj.

Jak w przypadku wielu produktów, decyzja o tym, czy odkurzacz bezprzewodowy jest najlepszym rozwiązaniem, należy do indywidualnego konsumenta. Jeśli zalety urządzenia są bardzo atrakcyjne dla osoby, która będzie obsługiwać odkurzacz, a model ma wystarczającą moc do obsługi podłóg i dywanów w domu lub biurze, to zakup modelu bezprzewodowego jest dobrym rozwiązaniem.

Jeśli myślisz o uzyskaniu urządzenia bezprzewodowego, to trafiłeś we właściwe miejsce. W tym przewodniku 2021 porozmawiamy o zaletach i wadach tych urządzeń oraz o tym, czy pomogą Ci one wykonać pracę szybciej i łatwiej. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych urządzeniach i czy inwestowanie w nie jest właściwą decyzją.