Co warto zobaczyć we Lwowie?

Jednym z pięknych miast na Ukrainie jest znany wszystkim Lwów. Jednak jest ono znane i lubiane nie tylko przez to, że przez długi czas należało do Polski, ale także z powodu, że w tym mieście jest bardzo wiele zabytków. Można przyjąć, że będzie to około 50% wszystkich zabytków Ukrainy. Jednak jakie miejscowości warto zobaczyć? Warto zapoznać się z taką listą zanim pojedzie się do tego miasta, aby później zwiedzać dokładnie to co się zaplanowało.

Poniżej prezentujemy i omawiamy kilka fajnych miejsc które warto zobaczyć?

  • Stare miasto – to miejsce obejmują w zasadzie wszystkie wycieczki do Lwowa. W zabudowie starego miasta można wyczuć i zobaczyć pozostałości po wielu narodowościach. Znajduje się tam wiele restauracji i lokali, które są naprawdę bardzo ciekawe i interesujące. Oczywiście wśród lokali i restauracji znajdują się nie tylko te Ukraińskie, ale także wiele innych. Na https://www.kresy.com/ zobaczysz więcej informacji na temat wycieczek na Ukrainę.
  • Lwowski rynek – Jest to miejsce również bardzo charakterystyczne, które otoczone jest 44 kamienicami wybudowanymi w wielu różnych stylach architektonicznych. Do najbardziej charakterystycznych zaliczają się renesansowe włoskie podwórko, czarna kamienica czy też pałac arcybiskupi
  • Sobór Świętego Jura – Jest to zabytek, który również znajduje się na liście UNESCO. Składają się na niego różne budynki wśród, których znajduje się katedra, dzwonnica oraz budynki kapituły otoczone murem.
  • Cmentarz Łyczakowski – Na cmentarzu znajduje się wiele zabytkowych rzeźb i nagrobków nie tylko zwykłych osób, ale także uznanych polaków. Do cmentarza Łyczakowskiego zalicza się także cmentarz obrońców Lwowa, który inaczej nazywany jest cmentarzem orląt lwowskich.

Innymi fajnymi miejscami, które warto zobaczyć jeśli interesują nas wycieczki do Lwowa wyróżnić należy Kościół Bernardynów, Arsenał Królewski, Kwartał Ormiański, katedra Ormiańska oraz wiele innych miejsc. Oczywiście to co konkretnie mogą nam zaprezentować wycieczki do Lwowa zależy właśnie od konkretnej wycieczki. Warto dokładnie zapoznać się z ich planami i wtenczas też wybrać taką ofertę, która nas zainteresuje. Oczywiście im krótsza wycieczka tym mniej będzie można w jej trakcie zobaczyć.