Drobne dziecko w podróży – wybieramy i kupujemy fotelik

Pierwsze chwile dziecka na świecie pożytkuje ono po największej części na sen oraz jedzenie. Z od czasu do czasu niemniej jednak, kiedy robi się coraz większe, rodzice mają coraz znacznie więcej możliwości spędzania z nim wolnego czasu. Jednym z nich są na pewno przeróżnego rodzaju spacery, wycieczki i podróże. Żeby odbywały się one w przyjemnej atmosferze oraz bez wysiłku, na pewno przyda nam się kilka rzeczy. Jeżeli podróżujemy samochodem, nieodzowny jest nam fotelik. Jest to nakaz prawny, jeśli go nie posiadamy, możemy zapłacić mandat.

Foteliki dziecięce zapewniają nie tylko wygodę podczas jazdy, jakkolwiek w głównej mierze bezpieczeństwo – rekomendujemy fotelik britax. Fotelik dopasowujemy do wieku i wielkości dziecka. Prócz fotelika potrzebny będzie na pewno wózek. Wózki dziecięce występują aktualnie na rynku w tak przeróżnych modelach, kształtach i odcieniach, iż wybór stosownego może nam sprawić nie lata problem. Jeśli nasze dziecko jest jeszcze w rzeczy samej malutkie, konieczny będzie wózek głęboki, na znaczących kołach. Takie wózki są bardziej stabilne.

Jeśli dziecko jest większe, może już podróżować w pozycji siedzącej w tak zwanej spacerówce. Najistotniejsze w czasie spaceru są wygoda oraz bezpieczeństwo. Żeby dopilnować tego drugiego, koniecznie zapinajmy dziecko pasami, nawet, jeżeli niespecjalnie mu się to podoba. Zwróćmy też uwagę, czy wózek ma dobre hamulce. Kiedy już wybierzemy się na spacer, na pewno w szeregu przypadków napotkamy na rozmaite przeszkody.

Czasem gdzieś w drodze złapie nas deszcz- wózki są obecnie wyposażone (lub wolno dokupić ) w wyjątkową folię, którą można zaczepić na wózek tak, żeby dziecko nie zmokło. Z kolei zbyt ostre słońce także może nie być nazbyt przyjemne dla dziecka- ochroni przed nim parasolka zamontowana do wózka. Atak komarów czy innych owadów może zminimalizować moskitiera, którą założymy na wózek. Prócz tego z pewnością nie raz zdarzy się tak, iż dziecko będzie o dużo mniej zaciekawione spacerem, aniżeli my sami. Wtedy korzystne okazać się mogą zabawki przymocowane do wózka.