Kategoria: Sport & Wypoczynek

Sianożęty – wakacje nie tylko dla dzieci

Sianożęty – wakacje nie tylko dla dzieci Sianożęty to jedna z najbardziej lubianych miejscowości nad polskim morze, jeśli chodzi o organizowanie wszelkiego rodzaju wypoczynku dla najmłodszych. Słynne „zielone szkoły” odbywające się w tym miejscu pozostają […]

Sprawdź najistotniejsze informacje przed podróżą

Istnieje dużo sposobów na wyjazd krajoznawczy. Ciągle popularne są wakacje organizowane przez biura wyjazdów. Choć w minionych czasach punkty takie cieszą się złą reputacją, to nie każda agencja absorbująca się ekspediowaniem konsumentów na urlop ma […]

Polskie piękno Lwowa na wyciągnięcie ręki

Piękno Ukrainy zachwyca wielu podróżników, jednym z jej najbardziej urzekających miejsc będzie miasto znane przez każdego Polaka, miasto tradycji, pełne kultury i miejsc, które są niezwykłe w swojej budowie. Mowa o Lwowie, dawniej należącym do Polski mieście, które pomimo dzisiejszej lokalizacji w kraju naszych sąsiadów – Ukrainie, nawet dziś zachwyca wciąż kultywowanymi polskimi tradycjami, które oczarują każdego turystę.

Wyjeżdżając do Lwowa z Przemyśla, oddalonych od siebie o ponad 100 kilometrów miast, pozwolimy sobie na odbycie krótkiej podróży do miasta, które powinno zostać odwiedzone przez każdego zainteresowanego historią Polski. Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO Lwów prezentuje magiczne piękno architektoniczne, unikatowe w skali całej Europy. Wycieczka do Grodu Lwa to niezapomniane przeżycie, zaliczane niegdyś do Galicji Wschodniej miasto jest wyśmienitym punktem na wszelakie jednodniowe wycieczki, które są idealną propozycją dla każdej osoby chcącej poznać miasto posiadające wspaniały dorobek kulturowy.

Co warto zobaczyć we Lwowie?

Jednym z pięknych miast na Ukrainie jest znany wszystkim Lwów. Jednak jest ono znane i lubiane nie tylko przez to, że przez długi czas należało do Polski, ale także z powodu, że w tym mieście jest bardzo wiele zabytków. Można przyjąć, że będzie to około 50% wszystkich zabytków Ukrainy. Jednak jakie miejscowości warto zobaczyć? Warto zapoznać się z taką listą zanim pojedzie się do tego miasta, aby później zwiedzać dokładnie to co się zaplanowało.