Jak błyskawicznie wybudować lokal mieszkalny? Budownictwo modułowe oraz formalności

Planując budowę swojego domu, należałoby jest tak zaplanować poszczególne jej etapy, by optymalnie wykorzystać warunki pogodowe oraz nie mieć przy okazji tego rodzaju kłopotów, że mróz utrudni nam na przykład dokończenie pewnego etapu budowy. Właśnie dlatego najlepszym, optymalnym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie prac budowlanych wczesną wiosną, by najpóźniej w miesiącach jesiennych ukończyć prace na zewnątrz obiektu, kiedy będzie on już zadaszony, okna i drzwi będą zamontowane. Dlatego także prace i czynności powiązane z preparacją samej budowy należałoby rozpocząć już w roku poprzedzającym budowę, ponieważ uzyskiwanie pojedynczych zezwoleń, gromadzenie wszelkiej potrzebnej dokumentacji przecież może trwać kilka ładnych miesięcy. Nawet kwestia przyłączenia pojedynczych mediów, decyzje wydane w tej sprawie też powodują dodatkowy czas, konieczny do uzyskania warunków istotnych dla rozpoczęcia godziwych prac budowniczych. Najogromniejszym wrogiem procesu budowy jest mróz, bo większość prac powiązanych z murowaniem lub tynkowaniem nie powinna być prowadzona w temperaturze ujemnej, najlepsze jest nie przekraczanie granicy 5 stopni Celsjusza.

Fundament – jak sama nazwa podkreśla – to podstawa całej konstrukcji, powinien być w związku z tym wykonany z solidnej jakości materiałów, troskliwie, ze znajomością sztuki budowlanej – rekomendujemy także alternatywę, domy modułowe całoroczne. Z pewnością przystępując do tej czynności, nie można robić tego późną jesienią, ponieważ mróz jest największym wrogiem świeżo wykonanego fundamentu. Najodpowiedniej w następstwie tego wykonać ten etap prac wczesną wiosną, prawidłowo wykonany fundament zapobiegnie sytuacjom, że budynek w przyszłości będzie osiadał, a ściany pękały.

Przyzwoicie wykonany fundament zapobiegnie tez przenikaniu do wnętrza budynku wód gruntowych, jak tez przemarzaniu ścian, co jest nadzwyczaj ważne w procesie dalszego użytkowania domu. Technika wykonania fundamentu jest również zależna od jakości i rodzaju podłoża, jakie znajduje się w danym miejscu. Skutkiem tego wykonanie fundamentu pod dom należałoby jest zlecić wykwalifikowanej, przetestowanej ekipie, aby mieć pewność jego wzorowego wykonania. Beton użyty do tego typu prac powinien być najwyższej jakości, najporządniej jest zamówić skończony beton, przywieziony na budowę w wyjątkowej betoniarce – wyrabianie betonu na miejscu stwarza albowiem miarodajne ryzyko jego słabszej jakości.