Jak pozostać profesjonalnym masażystą?

Mamy prawo wymienić bardzo wiele zalet masażu klasycznego. W głównej mierze delikatne gniecenie ciała koryguje krążenie w tkankach. To właśnie dzięki temu mięśnie są przyzwoiciej dotlenione, a w takim razie wydajniej pracują. Wszelkie obrzęki i napięcie znikają, a tym samym oddaje ból. Zostaje również złuszczony naskórek, przez co wygląd naszej skóry o wiele się poprawia. Oczywiście te wszystkie rezultaty mają niezmiernie zbawienny wpływ na samopoczucie pacjenta. Można więc pomyśleć, że masaż to zabieg właściwy dla każdego. Jednakże istnieją ściśle wyznaczone reguły, powstrzymujące wybór masażu jako terapii.

Właśnie dlatego nie wypada decydować się na zabiegi, bez wcześniejszej porady lekarza. Jedynie ekspert odpowiednio oceni stan stworzonego przez nas zdrowia. Na podstawie badania, medyk dostosuje nam typ masażu, na który powinniśmy się zdecydować. Jeżeli cierpimy na nadwagę bądź wymagamy rekonwalescencji, dostaniemy skierowanie na całkowity masaż stargard. Ta metoda zweryfikuje się też dla osób nadpobudliwych i dozgonnie spiętych.

W przypadku poważnych schorzeń, jak zakłócenia kaloryczne skóry, nerwobóle oraz zmiany zwyrodnieniowe, konieczny jest masaż częściowy. Wówczas ekspert zajmie się tylko wybranymi partiami ciała. Prócz klasycznego ugniatania, zastosuje też maści, olejki i wibracje. Niekiedy tego zabiegi używa się także w gabinetach kosmetycznych. Ważne jest, by powtórzyć zabieg co bynajmniej kilkakrotnie. Powinniśmy być konsekwentni w przestrzeganiu zaleceń lekarza. Nawet tydzień przerwy ma prawo osłabić całkowity efekt terapii. W razie potrzeby, jesteśmy w stanie także poprosić masażystę o kilka pobocznych spotkań.

Jednak wyłącznie w owym czasie, kiedy stworzony przez nas stan na to zezwala. W razie nagłego przeziębienia, załamania kończyny bądź wysokiego ciśnienia, powinniśmy zrezygnować z zabiegów. Dla pań w ciąży też nie zaleca się klasycznych masażów, aż do porodu. Jeśli nasze problemy sprowadzają się do nikłych, lekkich bólów mięśni i stawów, jesteśmy w stanie poradzić sobie na własną rękę. Czasami wystarczy kilkuminutowe, rozkoszne ugniatanie bolącego karku, aby pozbyć się napięcia z całego dnia.