Jak wybrać efektywną szczoteczkę do zębów?

Piękny uśmiech to marzenie każdego z nas. Jest oznaką zdrowia i powiada otoczeniu, iż troszczymy się o swoje ciało. Aby zachować biały uśmiech nie zawsze powinniśmy wydać fortunę w gabinecie zębowym. Niekiedy wystarczy słuszna profilaktyka, czyli codzienna higiena jamy ustnej. Sprzymierzeńcem w walce o zdrowe zęby na pewno są szczoteczki do zębów. Już po dwóch minutach mycia zębów elektryczną szczoteczką wszelkie resztki, a także osad, jaki pozostawiają herbata, kawa i papierosy pozostają usunięte. Należałoby w następstwie tego zainwestować w szczoteczkę elektryczną, by uniknąć częstych wizyt u dentysty. Jeśli jesteśmy członkami paru osobowej rodziny tym znacznie bardziej inwestycja się zwróci.

Bowiem szczoteczki elektrycznej może używać kilka osób. Wystarczy kupić dla każdego wymienną końcówkę – sprawdź oclean.pl. Każdą można oznaczyć innym kolorem krążka. Dzięki temu nikt się nie pomyli. Jest to w pełni higieniczny i niesłychanie wydajny sposób czyszczenia zębów. Tak samo jak w wypadku schematycznej szczoteczki zamienną końcówkę wyrzucamy oraz zdobywamy oryginalną po trzech miesiącach. Wskazówki dentysty, co do wyboru rodzaju szczoteczki do zębów, na pewno powinny zasięgnąć osoby, które mają trudności nie tylko z samymi zębami, jednak także z dziąsłami, czy także noszące aparaty czy też korony. Dentyści coraz to bardziej faworyzują używanie szczoteczek elektrycznych, zamiast sztampowych. Z jakiej przyczyny? Powodów jest parę.

Najważniejszym jest szybkość z jaką porusza się główka szczoteczki. Im szybciej, tym lepiej dla naszych zębów. Drugim istotnym czynnikiem są ruchy jakie wykonują elektryczne szczoteczki. Wybitnie częstym błędem jaki egzekwujemy przy szczotkowaniu standardową metodą jest sposób mycia. To jakie ruchy wykonujemy szczotkując otwarcie przekłada się na stan uzębienia. Nadmiernie mocne dociskanie włosia do przestrzeni zęba i niedobre ruchy szczoteczki, moją być powodem chorób dziąseł i osłabienia szkliwa, a w rezultacie próchnicy. Elektryczne szczoteczki wykluczają to zagrożenie. Dostępne na półkach sklepowych szczoteczki elektryczne egzekwują ruchy rotacyjno-oscylujące. W ten sposób czyszczą zęby nie naruszając szkliwa i dziąseł. Co poniektórzy producenci w swojej ogromnej ofercie mają też szczoteczki wykonujące ruchy pulsacyjne (do przodu i do tyłu). Główka szczoteczki rytmicznie dociska się do powierzchni zębów oraz skuteczniej rozluźnia płytkę nazębną.