Jak wymienić szybę w aucie i je stuningować?

Prawdopodobnie wielu z nas posiada swoje prywatne, od czasu do czasu paru lub ewentualnie kilkunastoletnie auto, przeciętnej klasy. Niektórzy, a w szczególności młodzi ludzie potrzebują by miało ono jak perfekcyjne osiągi podczas wyścigów na torze. W znacznej większości wypadków powszechne fabryczne auta nie zapewniają takich możliwości, wobec tego należy je nieco podrasować.

Taki zabieg nazywa się tuningiem, innymi słowy podkręceniem parametrów lub też przerobieniem silnika i dodaniem innych elementów. Tuning dotyczy nie tylko poprawienia osiągów na torze, lecz też wyglądu zewnętrznego, by auto wyróżniało się wśród wielu innych.

Nieraz montowane są dodatkowe spoilery, większe koła, nowe lampy, przemalowywana karoseria itp. Mając już tak przerobione auto jesteśmy w stanie brać udział w wyjątkowych wyścigach, a także zaszpanować przed innymi. Wymienić wolno też inne rzeczy, na przykład szyby – wymiana szyb samochodowych opoczno, wypróbuj. Każde auto jak dużo innych maszyn oraz urządzeń wszelkiego użytku posiada swoje określone parametry. Są one podawane, po to abyśmy wiedzieli czym się kierować w czasie wyboru danego modelu. Pierwszym i zarazem najważniejszym jest rok produkcji podawany przy każdym modelu, ponieważ auta starsze aniżeli 30 lat zazwyczaj nie nadają się już do użytku.

Dalej mamy takie parametry jak: przebieg podawany w km, pojemność silnika w cm3 oraz jego moc w KM. Są to najistotniejsze dane techniczne. Oprócz tego ważne są: rodzaj skrzyni biegów – może być manualna czy też automatyczna, rodzaj paliwa, rodzaj pojazdu (kombi, sedan itp.), liczba drzwi oraz stan ogólny. W rozmaitych ogłoszeniach kupna, sprzedaży podaje się również ponadprogramowe wyposażenie takie jak: ABS, elektryczne lusterka i szyby, klimatyzacja, poduszka powietrzna, wspomaganie kierownicy, radio oraz wiele innych.