Jak zamontować przyłącze kanalizacyjne?

Przygotowanie placu do budowy jest kłopotliwe oraz na początku opatrzone nadzwyczaj rozległą ilością papierologi. To kłopotliwe nie da się tego uniknąć. Jeśli mamy już wszystko uzgodnione dotyczące zatwierdzenia projektu przyłącza wodociągowego czas najwyższy zabrać się za jego wykonanie.

Hydraulik w tym wypadku może nam służyć nadzwyczaj dobrą poradą jak i dzięki doświadczeniu może znać właściwe, efektywniejsze rozwiązania – hydraulik poznan. Wypada pamiętać, iż wykop do ułożenia rur, same rury oraz złączki jak materiały powiązane z podłączeniem się do sieci leżą w opisującej nas kwestii. Przedsiębiorstwo wodociągowe wydaje wstępne oczekiwania – z jakich materiałów powinno być wykonane przyłącze, na jakiej głębokości – a my musimy się do tego zastosować i wykonać przyłącze zgodnie z zatwierdzonym projektem.

Wypada pamiętać, iż większość robót może być zabrane przez przedstawiciela wodociągów, wobec tego przed zasypaniem wykopu powinno się skontaktować z jednostką w celu zgłoszenia gotowości do odbioru wykopu – dobrej głębokości. Do tego warto jest na rurze rozwinąć tak oznaczaną taśmę znaczącą w kolorze niebieskim – umownie przyjętym dla instalacji wodnych – aby w przyszłości nie było kłopotu z potencjalnym zerwaniem wewnętrznej sieci. Taśmę umownie umieszcza się średnio 0,5 m nad rurą, niemniej jednak nie jest to obowiązkowe i zależy od inwestora.

Dodatkowo hydraulik może podpowiedzieć w jaki sposób na zewnątrz- na gruncie oznaczyć powstałą instalację, aby w przyszłości w razie awarii nie kopać na oślep wyłącznie samemu wyznaczyć sobie gdzie idzie rura, bez błędów. W czasie doprowadzenia już rurociągu do sieci wodociągowej trzeba przygotować skrzynkę ze specjalnym kluczem i zostawić kawałek rury niezasypanej. Jest to wymagane przy dokonywaniu nawiertki do sieci. Nawiertki nie może dokonać przeciętny hydraulik, ma obowiązek to być figura uprawniona do takich prac a w wielu wypadkach wyznaczona przez przedsiębiorstwo wodociągowe. Po tych czynnościach wodociągi plombują licznik, jaki też musimy sami zakupić i założyć, po czym dokonują tak zwanego odbioru instalacji.