Jak zdobyć kredyt?

Instytucje finansowe sprawdzają należącą do nas zdolność kredytową na podstawie dokumentów jakie im przedstawiany. To w jakiej wielkości będziemy w stanie wziąć kredyt zależy w głównej mierze od wysokości naszych dochodów. Jednak nie wystarczy posiadać słuszny dochód, aby bank zgodził się nam udzielić kredytu. Bez względu od tego jakiej wysokości pożyczki potrzebujemy bank zażąda jej zabezpieczenia.

Najczęstsza jego formą jest zabezpieczenie kredytu. Wypada niemniej jednak pamiętać, że ubezpieczenie zabezpiecza interesy banków ale nie klienta. Należy dokładnie zapoznać się z umowa ubezpieczenia tak jak i z umowa kredytu. Ponieważ dzięki temu zyskamy pewność, że również oraz nas ta umowa chroni. Jeżeli chodzi o ubezpieczenia, prawidłowo jest sprawić co tak de facto nam proponują. Jeśli od niedawna pracujemy na podstawie umowy o pracę, nasz pracodawca ma prawo nam ją wypowiedzieć z zachowaniem jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia (nie dotyczy to umów, jakie przewidują dłuższy okres).

Zabezpieczenie kredytu połączone z utratą pracy obejmuje nas tylko wówczas jeśli po podpisywaniu umowy przepracujemy sześć miesięcy. Warto w następstwie tego zastanowić się nad kredytem jeśli nie mamy zaufania do pracodawcy i możemy podejrzewać, że ma okazję wypowiedzieć nam umowę o pracę. Banki oraz inne instytucje udostępniające kredytów są zobowiązane do zabezpieczenia ich na określonych warunkach, o czym mówi kalkulator zdolności kredytowej. Jedną z perfekcyjnych form zabezpieczeń dla kredytodawcy jest zabezpieczeni kredytu hipoteką. Jednak ten typ zabezpieczenia może być wykorzystany tylko w tych wypadkach, gdy przyszły kredytobiorca ma nieruchomości z księga trwałą.

Jeśli pomocny nam jest kredyt na zakup mieszkania powinniśmy odszukać takie, jakie ma konstytuowana księgę wieczystą, albowiem w tan sposób najłatwiej dostaniemy pożyczkę bankową. Gdy potrzebujemy kredytu na inne zamiary ( jak na przykład cele powiązane z prowadzona działalnością gospodarczą) a mamy nieruchomości z księgą wieczystą jesteśmy w stanie zaproponować bankowi bądź innemu pożyczkobiorcy zabezpieczenie kredytu w postaci ustanowienia hipoteki. Nad takim ubezpieczeniem należy się jednakże zastanowić, bo nieruchomość obciążona hipoteka jest trudniejsza do zbycia niż nieruchomość nie posiadająca zadłużenia.