Jak zmienić psu karmę?

Psy to osobliwe zwierzęta, które cenią sobie w głównej mierze swój teren i swoje przyzwyczajenia. Wszyscy posiadacze tych zwierząt perfekcyjnie wiedzą, że trudno oduczyć ich starych nawyków, a nawet przyuczyć innowacyjnych, które potrzebne są do przebywania w domu i życia z rodziną. Niesłychanie prędko też przyzwyczajają się do danego jedzenia oraz zmiana ulubionych rarytasów pupila takich jak karma dla psów. Skutkiem tego również podstępnego zwierzaka należy wziąć podstępem.

Aby wprowadzić do jadłospisu czworonoga pionierskie rodzaje karm nie należy diametralnie modyfikować jego nawyków z dnia na dzień, ale wprowadzać je stopniowo, zgodnie z rytmem – tania karma dla psa. Do starej ulubionej karmy psa najprawidłowiej na co dzień dodawać granulki innowacyjnej, żeby z dnia na dzień starej było mniej, a innowacyjnej więcej, to doprowadzi do czujnego wykluczenia starej karmy.

Jeśli tudzież ma się zamiar podmienić karmę suchą na mokrą przynależy podawać pupilowi małe porcje karmy mokrej do suchej jako dodatek. Po paru dniach zwierzątko powinno przyzwyczaić się do innowacyjnego jadłospisu oraz ze smakiem zajadać kolejne ukochane dania. Pośród wielu typów pożywienia dla psów wolno wyróżnić jej dwie formy, innymi słowy morką i suchą. Czasem jednakże zdarza się tak, że domowy pupil odmawia jedzenia suchej karmy i nawet przetrzymany kilka godzin na głodzie nie ruszy tego rodzaju jedzenia jakim jest sucha karma dla psów.

W takim wypadku nie należy zwlekać i wypada zacząć poszukiwać przyczyn tego zachowania, a może być ich wiele. Pierwszym i dosyć powszechnym powodem jest to, że psu nie pasuje smak oraz typ karmy, inaczej należy zmienić jej producenta. Jeśli niemniej jednak zwierzątko dalej odmawia jedzenia suchej karmy, powinno się gruntownie uczynić czy pies nie ma podrażnionych dziąseł lub ewentualnie owrzodzeń wewnątrz pyszczka.

Takie rany w jamie ustnej sprawiają, że jedzenie suchej karmy, która w strukturze jest twardym pokarmem, powoduje krwawienie i ból oraz odbiera apetyt. Ze zmianami w jamie ustnej u pieska może się momentalnie udać do lekarza weterynarii, który podejmie szybkie leczenie. Rany w pyszczku wywołują dyskomfort i mogą wywołać poważne dla zwierzęcia choroby, właśnie dlatego liczy się prędka reakcja. Wyleczony pies szybko wróci do jedzenia i chrupania ulubionej pożywienia.