Jakie kroki podjąć, kiedy ktoś bliski umiera?

Co zrobić, gdy bliska jednostka umiera poza domem? Należy podjąć szczególne działania, w jakich pomoże każdy zakład pogrzebowy. Wypada wystąpić o odpowiednie zezwolenie. Dokument ma okazję być opublikowane przedstawicielowi zakładu pogrzebowego. Każdy zakład pogrzebowy poznań zajmujący się sprowadzaniem zwłok do kraju ma na terenie innych krajów własnego przedstawiciela, jaki jednocześnie może zostać opiekunem rodziny w celu załatwienia wszelkich formalności. Taka figura świetnie zna tamtejsze przepisy oraz metody. W Niemczech nie jest nieodzowne przedstawienie aktu zgonu – wystarczy przedstawienie potwierdzenia o kupnie miejsca na cmentarzu pod pochówek zmarłego.

Transport zwłok na cmentarz ma obowiązek spełnić oczekiwania traktujące trumny – ma obowiązek być dwoista, metalowa i drewniana, a na domiar tego zabezpieczona warstwą izolacyjną grubości 5 cm. Aby wywieźć zwłoki z Anglii, nieodzowny jest akt zgonu, poświadczenie lekarskie, że zmarły nie chorował zakaźnie, i poświadczenie od zakładu pogrzebowego, iż transport zwłok odbędzie się w metalowej, zalutowanej trumnie oraz drewnianej skrzyni. W wypadku przemieszczania prochów w urnach, procedury są uproszczone, lecz urna także musi być metalowa. Uzyskanie zgody na sprowadzenie zwłok do kraju otrzymuje się nieomalże od ręki, najdalej w ciągu 72 godzin od zgłoszenia prośby o wywiezienie ciała ludzkiego z danego kraju.

Wypada nie zapominać, że po otrzymaniu godziwej zgody, ciało zmarłego należy z tego kraju wywieźć najdalej w ciągu trzech dni. Żeby pogodzić wszelkie formalności i terminy na terenie obcego kraju, najpoprawniej transport zwłok na cmentarz powierzyć jednej z naszych korporacji pogrzebowych, jakich przedstawiciele mają doświadczenie w załatwianiu tego rodzaju spraw. Każdy zakład pogrzebowy zna nienagannie procedury obowiązujące w danym państwie, może być także stworzonym przez nas pełnomocnikiem. Kiedy mamy już wszelkie potrzebne do wywozu zwłok dokumenty, wypada podjąć jak najszybszą decyzję o sposobie przewozu – musimy się pomieścić w trzech dniach. Transport zwłok może być tańszy, gdy zakład sprowadza kilka czy też kilkanaście ciał jednym transportem, jednak z wielu powodów może być poprawniejszy lub wręcz konieczny transport lotniczy, jaki niestety jest droższy. Jakkolwiek oraz tutaj trzeba się zdać na doświadczenie zakładu pogrzebowego.