Jakim sposobem oszczędzać? Instytucje finansowe pomogą

Coraz częstszym produktem oferowanym w bankach jest konto ze zwrotem kilku procent za dokonane zakupy, bądź opcje Cash back w kartach kredytowych. Wszystko po to, aby konsument zaoszczędził na zakupach. Otworzyłem, w związku z tym takie konto, aby uczynić tą ofertę. Jednakże abym mógł otrzymywać takiego typu zwrotu za płatności w punktach sprzedaży muszę korzystać z kart płatniczych do konta, w przeciwnym razie nie pozyskam zwrotu. Jest to użyteczna opcja, albowiem nie należy zbierać paragonów. Niestety niejednokrotnie jest tak, że suma zwrotu nie może naruszać pewnej kwoty w większości wypadków ok 60 zł co miesiąc. Inne banki dają premię roczną, nieliczne banki nie maja limitu na zwrot i wtedy jest ot w zasadzie zyskowne. Jednak jednostka lubiąca oszczędzać na zakupach z pewnością ucieszy nawet z niedużej sumy, którą uda się w ten sposób zaoszczędzić.

Jeżeli zadeklaruję wpływ wynagrodzenia na takie konto w banku to nie powinienem ponosić żadnej opłaty z tytułu prowadzenia rachunku – znacznie więcej na stronie https://fakty.interia.pl/polska/news-lokaty-w-getin-banku-bierecki-odpowiada-na-doniesienie-gw,nId,2741508 – lokaty w getin banku bierecki odpowiada na doniesienie GW. Sytuacja gospodarcza w stworzonym przez nas kraju niestety nie jest perfekcyjna i nie zapowiada się, aby w niedługiej przyszłości zmieniło się na lepsze, dla tego również obywatele stworzonego przez nas kraju są coraz o wiele bardziej podatni na różnego rodzaju rabaty, czy zwroty za zakupy. Trochę większe zwroty są dostępne w kartach kredytowych, niemniej jednak płacąc kartą zaciągam dług, jaki jest oprocentowany. Mam, co prawda okres bez odsetkowy nawet do dwóch miesięcy, w którego czasie mogę wyrównać rachunki zadłużenie karty nie ponosząc z tego tytułu żadnych odsetek, a zwrot zostanie mi naliczony. Wybierając tę opcję nie mam ograniczeń, co do kwoty zwrotu na miesiąc. Także sklepy pozwalają zaoszczędzić na zakupach oraz wręczają swoim klientom bony rabatowe bądź też organizują rozmaitego typu akcje np. zbieranie nalepek, jakich należyta ilość uprawnia do nabycia jakiegoś artykułu za pół ceny bądź gratis.

Niewątpliwie po jednym zakupie nie uzyskam od razu trafnej ilości punktów, aby móc skorzystać z promocji, ale po dwóch lub ewentualnie trzech odwiedzinach w marketach mogę już korzystać z promocji. Następnym sposobem zaoszczędzenia są bony podarunkowe, które można kupić przy kasie w niektórych marketach za trochę mniejsza kwotę niż rzeczywista wartość, a w następnej kolejności taki bon wolno komuś sprezentować. Sposobów na oszczędzanie jest wiele oraz wiele innowacyjnych sposobów pojawia się od producentów oraz marketów, jednakże pamiętajmy, że wszystkie rabaty i tak już wcześniej zostały wkalkulowane przez gigantyczne sieci marketów.