Kiedy auto nie nadaje się do remontu – współczesna motoryzacja

Przemysł motoryzacyjny w trakcie ostatniego kryzysu ekonomicznego, był jedną z największych jego ofiar. Z tygodnia na tydzień w Stanach Zjednoczonych sprzedaż nowych aut spadła o jedną trzecią a pracę w tej dziedzinie stracił ponad milion osób. Wliczając w to tysiące firm, które były kooperantami koncernów automobilowych, straty jakie w tego tytułu powstawały, oblicza się na powyżej dwieście miliardów dolarów. Europa też nie zaliczyła minionych lat do udanych, jeżeli gra toczy się o motoryzację, podobnie jak Japonia oraz wiele innych krajów. Jednakże można wykazywać umiarkowany optymizm, że załamanie rynku powoli się kończy oraz nadchodzą lepsze czasy. Otóż w minionym kwartale, po raz pierwszy od dwóch lat, sprzedaż oryginalnych samochodów w Stanach Zjednoczonych dorosła o dwadzieścia procent. Może to być zasługą tanich kredytów oraz licznych rabatów i upustów, jakich udzielają tamtejsze salony. Europa na razie zatrzymała się w miejscu, co także należy odczytywać jako właściwą wiadomość – w tym też wspomaga autokasacja Radom i sukcesywne wymienianie aut na nowoczesne modele. Wszyscy przyjęli te wiadomości z ulga i zadowoleniem, bo branża samochodowa jest idealnym miernikiem kondycji finansowej społeczeństwa. Poza tym wielkość pełnej branży powoduje, że ma ona ogromny wpływ na ogólny stan gospodarki światowej.

Jeśli nic złego się nie stanie, to nadchodzący rok będzie kontynuacją należytej koniunktury oraz sprzedaż w salonach samochodów powinna wzrosnąć o dziesięć procent. Na razie nie przekłada się to na wzrost zatrudnienia w branży motoryzacyjnej, ale jak oceniają profesjonaliści, jest to kwestią nieodległej przyszłości. Mechanika samochodowa to niezwykle znaczny dział, szczególnie w obecnych czasach, kiedy tak wiele aut jeździ po naszych drogach. Mechanika automobilowa jest z pewnością niesłychanie porządnie znana.

Dziś wiele jest serwisów obsługujących sfrustrowanych kierowców, jakich pojazdy odmówi łych posłuszeństwa. Dużo jest też warsztatów samochodowych, gdzie z pewnością stoją w kolejce coraz to pionierskie pojazdy. W istocie świetnie prosperują, jednak świadczy to przede wszystkim o tym, że samochody bywają kiepskie. Nie ma takich, które żeby się nie psuły. Nawet, jeśli kupimy śmiały prosto z salonu z czasem będzie coś nie tak, w końcu tak wolno definiować zużycie materiału.