Które miejsca w Polsce zwiedzają podróżni?

Z roku na rok, jak podają dane publikowane przez Polską Izbę Turystyczną, rosną liczby turystów zagranicznych odwiedzających nasz kraj. Świadczy to o zwiększonym zainteresowaniu wędrowców z wielu krajów nasza idealna ojczyzną, która przez całe lata dawnego ustroju socjalistycznego była w pewnym szczeblu zamknięta przed samowładczym zwiedzaniem przez turystów.

Zagraniczni przybysze zwiedzają różne zakątki stworzonego przez nas kraju, kierowani przeróżną motywacją, jednak są miejsca, gdzie przede wszystkim wielu wędrowców co roku przybywa. Do takich miejsca na pierwszym miejscu można zakwalifikować stolice Małopolski – Kraków, w jakim miejscu liczba podróżników przybywających w ciągu roku dawno już przekroczyła milion.

Turyści zafascynowani są starym miastem, liczebnością kościołów oraz ładnymi kamieniczkami. Niezwykle wielu też podróżników, szczególnie z Niemiec, odwiedza nasze Mazury, gdzie z roku na rok powstaje coraz to więcej hoteli, portów jachtowych, proponujących usługi na najwyższym europejskim poziomie, z drugiej zapewniającym epokowe wrażenia w przepiekanych widokach. W miarę bogacenia się pojedynczych społeczeństw, wzrasta zainteresowanie turystyką jako taką, ludzie coraz znacznie więcej pieniędzy wydają na wojaże krajoznawcze, spędzanie urlopów poza granicami swojego kraju, dopiero ujawniający się od pewnego czasu zastój gospodarczy w wielu rozwiniętych krajach świata spowodował trochę zahamowanie wojaży turystycznych.

Niezwykle kultowa od kilkunastu lat jest tak zwana turystyka tematyczna – dla amatorów tego rodzaju turystyki kryzys nie jest elementem osłabiającym intensywność wyjazdów – przetestuj http://ecotravel.net.pl/. Przykładem może być typ turystyki ukierunkowanej na zwiedzanie na przykład średniowiecznych zamków, fanatycy odwiedzają każdego roku, w miarę posiadanych możliwości finansowych, dodatkowych szlaków obejmujących takie zamki. Bardzo atrakcyjne są szlak zamków położonych w dolinie Loary we Francji, szlak starych zamków położonych w południowej Anglii albo także szlak zamków położonych w środkowej Hiszpanii. W naszym kraju też są tego typu szlaki turystyczne, obejmujące zamki średniowieczne, od czasu do czasu nawet ich ruiny, jak Szlak Orlich Gniazd, obejmujący tego rodzaje budowle na terenie Jury Krakowsko – Częstochowskiej.