Który rodzaj bramy wybrać?

Bramy rolowane nie potrzebują akcesoryjnego miejsca na podjeździe w trakcie otwierania, jakkolwiek ze względu na wysoką cenę wykorzystuje się je w sytuacjach, w jakich względy architektoniczne hamują montaż pozostałych rodzajów bram. Ten dopracowany w detalach system bramowy cechuje się rozległą ekonomicznością, solidnością i prostą konstrukcją. Z uwagi na technikę rolowania, pozwalającą na oszczędność miejsca, oraz wytrzymały pancerz bramy rolowane nadają się zwłaszcza do zamykania ogromnych oraz gigantycznych otworów hal, jakie są narażone na gigantyczne obciążenia. Po bokach otworu wjazdowego montuje się prowadnice ze stali, po których porusza się płyta. Inicjowana brama nawija się na zamontowany nad wjazdem wałek z prędkością 3 m/s. Taka prędkość zapewnia minimalne straty ciepła i pomaga utrzymać stałą gorączkę w pomieszczeniu. Są to odpowiednio duże rolety zbudowane z poziomych (aluminiowych czy też stalowych) profili dwuściennych, napełnionych bezfreonową pianką poliuretanową.

Profile są jednoczone ze sobą na pełne bądź perforowane zaczepy. Podstawowe przeznaczenie kurtyn taśmowych – utrzymać różnicę temperatur w oddzielnych pomieszczeniach oraz asekurować zamknięte umieszczenie przed przedostaniem się wody i kurzu. Kurtyny taśmowe znajdują ogromne zastosowanie też wewnątrz obiektów, oddzielając od siebie poszczególne stanowiska. Mocowanie bezpośrednio w nadprożu bądź przed nim – sprawdź bramy segmentowe łódź. W wypadku kurtyn w całości lub częściowo przesuwanych szyna aluminiowa porusza się w rolkach w pomocniczej szynie.

To naturalnie dzięki gigantycznej przepuszczalności światła wahadłowe bramy z PCV zezwalają na perfekcyjne wykorzystanie oświetlenia. Przeciąg jest znacznie ograniczony, ubytek ciepła utrzymany w normie. Przejrzystość bram gwarantuje płynny ruch wózków widłowych, taczek i ludzi (transport ręczny). Wisząc ściśnięte jedna przy drugiej taśmy tworzą barierę, jednak samochód lub ewentualnie człowiek ma okazję łatwo przez nie przejść czy też przejechać, następnie taśmy znowu wracają do pozycji pierwotnej. Bramy otwierają się pod naciskiem pod maks. kątem 90o oraz zamykają samoczynnie. Wszelkie części metalowe zabezpieczone antykorozyjnie. Grubość skrzydeł zależy od szerokości bramy oraz przystosowuje się ją do wymogów danego zakładu.