Łatwe oraz efektywne uczenie języków obcych

Coraz częściej zdarza się, że ludzie wstępują w tak zwane mieszane związki małżeńskie. Są to związki, w których partnerzy pochodzą z różnych krajów, a czasem nawet kultur. W takich małżeństwach, jednakowo jak w każdych innych, w pewnym momencie pojawiają się dzieci. Warto wtedy zadbać o to, żeby od początku posługiwały się językami obojga rodziców. W ten sposób wychowamy dzieci dwujęzyczne.

Nauka angielskiego czy innego języka rozpocznie się wtenczas w sposób naturalny w momencie, w jakim dziecko zacznie rozpoznawać pojedyncze słowa. Niemowlę przysłuchuje się interlokucjom rodziców, reaguje także na to, co się mówi bezpośrednio do niego. Wskutek tego nauka angielskiego czy polskiego nadchodzi mu w sposób naturalny.

Rzecz jasna pod warunkiem, że w tych dwóch językach porozumiewamy się w domu. Jeżeli jedno z rodziców gruntownie przestaje używać swojej rodzimej mowy, dziecko nie będzie miało szansy sobie jej przyswoić. W wypadku rodzin wielokulturowych nauka angielskiego oraz polskiego jest przede wszystkim ważna. Dzięki niej dziecko będzie mogło bez przeszkód porozumieć się z dalszą rodziną.

Niejednokrotnie zależy nam na tym, by nasze dzieci już od najmłodszych lat uczyły się rzeczy, które w późniejszym życiu mogą okazać się szczególnie przydatne. Jedną z takich umiejętności jest posługiwanie się językami obcymi. Skutkiem tego dbamy o to, żeby nauka angielskiego rozpoczęła się już we wczesnym dzieciństwie. Jak najbardziej należy wtedy dobrać należyte metody. Nauka angielskiego będzie się w tym przypadku opierać właściwie na zabawie – wypróbuj również po niemiecku. Kilkuletni malcy powinni przede wszystkim osłuchać się z obcym akcentem, przyzwyczaić do używania dziwnie brzmiących słów.

Nie należy tłumaczyć im zawiłości gramatycznych, albowiem prawdopodobnie i tak ich nie zrozumieją. Nauka angielskiego powinna polegać raczej na powtarzaniu słów rymowanek, uczeniu się angielskich piosenek czy poznawaniu niewielkiej ilości obcych słów. Te przeważnie wprowadza się nazywając po angielsku zabawki, którymi wspólnie się bawimy lub też barwy niezbędne do pokolorowania obrazka w książce. Jedynie zastosowanie takich metod ma prawo przynieść spodziewane efekty.

Więcej na: po angielsku