Legendarne oraz słodkie psy dekoracyjne

Osiągający maksymalnie 35 centymetrów, Pudel miniaturowy, przystaje do rasy psów mających swoje korzenie w przedstawicielach ras pasterskich oraz myśliwskich. Ich pochodzenie szacuje się czasy świetności dworu Ludwik. Wtenczas to posiadanie czworonoga z takim wizerunkiem, było objawem, dowodem gigantycznej świetności, wprost wspaniałości. W dawniejszych czasach pudle, ze względu na swoje myśliwskie geny, wykorzystywane były zwłaszcza do wyszukiwania trufli, czy aportowania zwierzyny.

W kwestii natury pudli, z całą pewnością można stwierdzić, że jest niezmiernie przychylna człowiekowi, to wybitnie żywy, ruchliwy oraz atrakcyjny wszystkiego co się wokół dzieje pies, jaki niezmiernie ubóstwia swego właściciela i cały czas pożąda kontaktu z nim. Pomimo wszelkich jego zalet, nie trudno jest wysnuć wniosek, że życie w domu, gdzie przy naszym boku cały czas znajduje się pies rasy pudel, nie przystaje do najłatwiejszych – więcej na porady dla właścicieli psów. Powodem tego jest pewnego typu przymus codziennej, precyzyjnej, dla niektórych za wybitnie czasochłonnej pielęgnacji czworonoga, jaki jakkolwiek potrzebuje tego, by godnie pełnić swoją główną, istotną funkcję reprezentacyjną. Jako najmodniejsza obecnie rasa, Chihuahua pochodzi od trochę analogicznych, lecz trochę pokaźniejszych psów, towarzyszących azteckim władcom na ich znacznych dworach.

Sama nazwa tudzież ma swoje źródło w miejscowości znajdującej się w Meksyku. Chihuahua to jeden z najmniejszych psów, liczący nie więcej aniżeli 25 centymetrów, dzięki czemu stał się ulubieńcem kobiet, występujących nadzwyczaj w wielu przypadkach trzymając go na rękach bądź też umieszczając w oraz tak małych rozmiarów torebkach. Prócz małych rozmiarów, cechuje się także krępą budową ciała, ogromnymi uszami oraz ogromnymi, ładnymi, ciemnymi oczami.

Chihuahua to pies inteligentny, wesoły oraz uparty, potrafi niemniej jednak być nerwowy znajdując się wśród obcych ludzi, w obcym otoczeniu, przez co bywa nieco bojaźliwy. Mimo to są niezmiernie domowymi psami, które prędko przywiązują się do własnego właściciela. Nie oznacza to niemniej jednak, że wolno zostawić go samemu sobie, bo najogromniejsza krzywda, jaką możemy mu zrobić, to odebranie przyjemności ze sprawiającego mu gigantyczną przyjemność szkolenia, będącą dla niego na pewno niezłą zabawą.