Najlepszy odkurzacz 2021 według ekspertów od sprzątania

Kupujesz nowy odkurzacz, ale nie wiesz od czego zacząć? Specjaliści od sprzątania wyjaśniają, jak kupić odkurzacz spełniający potrzeby Twojego gospodarstwa domowego.

Ponieważ wiele gospodarstw domowych w całym kraju przygotowuje się do powrotu do dojazdów do pracy i osobistego uczenia się w wyniku rozszerzenia uprawnień do szczepień , istnieje ciągłe zainteresowanie utrzymywaniem prywatnych przestrzeni wolnych od zewnętrznych zarazków i cząstek. A nawet jeśli utkniesz w domu na dłużej, potężny odkurzacz może pomóc w utrzymaniu domu w czystości i będzie atutem przez cały sezon wiosennych porządków.

Dla większości ludzi sprzątanie oznacza usuwanie śmieci i bałaganu, wycieranie i wycieranie widocznego brudu lub kurzu oraz pozbycie się nieprzyjemnych zapachów. Jednak „najbrudniejszym” miejscem w Twoim domu może być niewidzialne powietrze, którym oddychasz – wyjaśniła konsultantka ds. środowiska i specjalistka od materiałów budowlanych Marilee, współzałożycielka Branch.

„Cząstki w powietrzu mogą być nie tylko nośnikiem rozprzestrzeniania się chorób przenoszonych drogą powietrzną, ale mogą być także główną przyczyną wielu reakcji alergicznych i oddechowych” – powiedziała. „Pył może narazić nas na bakterie, wirusy, pleśń, sierść zwierząt, roztocza, szczątki owadów i pyłki”.

I tutaj przydaje się podnoszenie poziomu próżni — nie tylko oczyszczacz powietrza pomaga utrzymać powietrze w czystości. Rodzaj odkurzacza, w który zainwestujesz, może mieć wpływ zarówno na brud na podłodze, jak i na powietrze, którym oddychasz.

Jakie są rodzaje odkurzaczy?

Po podjęciu decyzji o zakupie nowego odkurzacza następnym krokiem jest zastanowienie się, jaki styl odkurzacza jest odpowiedni dla Twoich potrzeb. Aby pomóc Ci uprościć wyszukiwanie odkurzaczy, badamy pięć typów dostępnych na rynku: odkurzacze kanisterowe, pionowe, kijowe, ręczne i robotyczne, czyli inteligentne odkurzacze.

  • Pojemnikowy

Ten typ odkurzacza ma oddzielny pojemnik, w którym znajduje się silnik i pojemnik z długim wężem, który można wyposażyć w wymienne końcówki.

Dyrektor ds. marketingu w Home Clean, powiedziała, że ​​odkurzacz z pojemnikiem jest „łatwy” do przenoszenia, co czyni go „idealnym na wiele schodów”.

Zauważył, że odkurzacz workowy jest dostarczany z różnymi przystawkami, dzięki czemu jest praktyczny i „łatwy do czyszczenia” różnych powierzchni, w tym dywanów, drewnianych podłóg, mebli, zasłon i wnętrza samochodu.

Odkurzacz pojemnikowy jest zazwyczaj lekki, zwinny i może być zarówno mocniejszy, jak i cichszy niż odkurzacz pionowy. Jednak takie odkurzacze mogą być trudniejsze do przechowywania, opróżniania i przenoszenia w porównaniu z ich pionowymi odpowiednikami.

  • Pionowy

Według profesjonalistów odkurzacze pionowe doskonale nadają się do sprzątania dużych powierzchni.

„Cała próżnia porusza się razem z tobą, dzięki czemu jest mniej nieporęczna niż model z pojemnikiem” – powiedział Carl, ekspert techniczny.

Inną pozytywną cechą odkurzacza pionowego jest to, że łatwiej go przechowywać i opróżniać. Jednak odkurzacz pionowy jest zwykle cięższy, ma linki do nawijania, może być trudny w użyciu na schodach i nie zawsze łatwo dostosowuje się do różnych rodzajów podłóg.

  • Poręczny, bezprzewodowy odkurzacz

Ten kompaktowy model jest podobny do odkurzacza sztyftowego, ale jest mniejszy, więc będziesz musiał się pochylić, aby usunąć okruchy z podłogi. Jest przenośny i świetnie nadaje się do odkurzania samochodu lub sprzątania miejscowego.

„Pamiętasz odkurzacze? To świetny przykład bezprzewodowego lub ręcznego odkurzacza, który został zaprojektowany do chwytania i wychodzenia” – powiedział ekspert.

Dodała, że ​​bezprzewodowe odkurzacze mają uzupełniać cięższe modele, takie jak kanister lub stojak, ale nie można ich używać zamiast.

  • Robot – inteligentna maszyna

„Inteligentny” odpowiednik tradycyjnego odkurzacza, opcje zrobotyzowane mogą działać w dowolnym momencie, niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy nie, i resetują się, aby się naładować. Odkurzacze robotowe pomagają usunąć zapomniane zakamarki i sprzątać pod meblami, czego większe modele mogą nie być w stanie.

„Nie są tak potężne, jak tradycyjne opcje, ale konsekwencja w możliwości zaprogramowania ich do codziennego uruchamiania jest fajną funkcją” – powiedział ekspert.

Zauważyła, że ​​„konieczne jest wcześniejsze uporządkowanie”. Jeśli twoja podłoga jest zagracona, inteligentny odkurzacz będzie poruszał się po zabawkach i brudnych ubraniach.

Funkcje odkurzacza

Przed zakupem nowego odkurzacza należy wziąć pod uwagę wiele funkcji i może wydawać się to przytłaczające. Eksperci od sprzątania, z którymi się konsultowaliśmy, podzielili się wskazówkami dotyczącymi wielu elementów, które należy wziąć pod uwagę.

Bezprzewodowy. Ta opcja jest zwykle dostępna w modelach kijków i działa na bateriach, więc nie musisz się martwić, że przewód się zaplącze podczas czyszczenia.

Workowy. Zarówno odkurzacze pionowe, jak i kanistrowe oferują opcję workową, w której brud trafia podczas zasysania. „Torby sprawiają, że opróżnianie zebranego kurzu i gruzu jest znacznie łatwiejsze i czystsze” – powiedział dyrektor. Ponadto worki zazwyczaj lepiej filtrują cząstki.

Bez worka. Dostępna jest również opcja bez torby dla tych, którzy nie chcą martwić się kupowaniem i wymianą toreb. Ten model ma pojemnik, w którym zbiera się brud i należy go regularnie opróżniać. „Czasami, podczas opróżniania, możesz uwolnić więcej brudu i kurzu z powrotem do powietrza, gdzie ostatecznie spadnie na podłogę” – powiedział ekspert.

Zobacz więcej informacji na stronie internetowej https://czasdzieci.pl/ro_artykuly/id,16211090.html