Ozonowanie żywności jako nowoczesne rozwiązanie w branży spożywczej

Ozonowanie żywności jako nowoczesne rozwiązanie w branży spożywczej jest też znacznie bardziej cenione na terenie Polski. Przedsiębiorstwo Ozon Food oferuje przemysłowe systemy ozonowania i instalacje z wykorzystaniem jakich możliwe jest realizowanie właśnie takich usług. Inżynierowie nie bez powodu przedstawiają wykorzystanie takiej możliwości jako: zamianę tlenu na zyski. System dla każdej z firm przygotowany jest na indywidualnych zasadach, wobec czego można spodziewać się odpowiednich zysków.

Każda z instalacji będzie dopasowana do tego, co jest potrzebne w konkretnym miejscu. W efekcie, cała obsługa linii oraz obróbka produktu może stać się wydajna. W zakładzie będzie mniejsza liczba przestojów, będą panowały doskonałe warunki pod kątem higieny oraz zmniejszą się kwoty dezynfekowania. Może zyskać na tym nie tylko nabywca, a więc konkretna marka, ale też konsumenci, którzy dostają zdrowe produkty. Użycie ozonu sprawia, że konkretne wyroby będą czystsze, lepiej utrzymane i świeże. Przedsiębiorstwo robiąc użytek z instalacji zużyje mniej wody i prądu, co jest zarówno korzystne finansowo, jak i ekologiczne.

Mogą skorzystać: wytwórca żywności, konsument i środowisko. Autorskie, świetnie działające systemy ozonowania przygotowane w firmowym laboratorium są każdorazowo przygotowane na podstawie tego, jakie są oczekiwania w konkretnym zakładzie. Dlatego podczas uzgadniania wszystkiego trzeba dokładnie przedstawić własne wymagania oraz to, jak każdego dnia wygląda praca na terenie zakładu. Finalnie instalacja będzie wykonana w taki sposób, jak oczekują tego właściciele, jak i pracownicy firmy.

Można z uwagi na to oczekiwać także na oszczędności oraz na przewagę nad konkurencją. Instalacje podzielone są na: Systemy Produkujące Wodę Ozonowaną, Systemy Mobilnej Dezynfekcji Hal i Pomieszczeń, a także Systemy Kontrolowanej Atmosfery Ozonowej KAO. Systemy Produkujące Wodę Ozonowaną obejmują modele: GW – 12/12, GW – 10/12, DM – 01/12 oraz Modułowy System GWTech. Systemy Mobilnej Dezynfekcji Hal i Pomieszczeń to system DH – 01. Systemy Kontrolowanej Atmosfery Ozonowej KAO to z kolei: turbinowy system KAO, system TIR –KAO – 20/12 i system KAO – 05/12.