Podział majątku w spadku bądź po rozwodzie

Niestety statystyki pokazują, że w stworzonym przez nas kraju ciągle rośnie liczba rozwodów. Nie jest to wiadomość optymistyczna, albowiem świadczy o tym, że bazowa komórka społeczna, jaką jest rodzina, nie funkcjonuje w sposób właściwy. Jedną z najistotniejszych cech rodziny tworzonej przed dwoje małżonków powinna być odporność. Rozwód to nie tylko zerwanie relacji dwóch ludzi. To coś poważniejszego niż sztampowe rozstanie chłopaka i dziewczyny. W głównej mierze właśnie dlatego, że ludzie biorący ślub deklarowali być ze sobą na zawsze. Niezależnie od tego, czy rozwód zdarza się po dwóch czy po dwudziestu latach małżeństwa, zawsze jest najzwyczajniej w świecie nie dotrzymaniem danego wcześniej słowa.

Do tego to niedotrzymanie słowa musi być rozpatrzone przed sądem. To on wyznacza opiekę nad dziećmi czy podział majątku po rozwodzie – wypróbuj też sprawa spadkowa prawnik poznań. Dla wielu małżonków właśnie ta część rozstania jest najbardziej bolesna. To smutne, kiedy dwoje ludzi, jacy dawno temu tak wybitnie się kochali, że planowali spędzić ze sobą całe życie, nieoczekiwanie rozpoczynają ze sobą walczyć o rzeczy materialne. Każda umowa zawiązana w świetle prawa, ma prawo być w oparciu o to samo prawo rozwiązana. Do rodzaju umowy, chociaż może odrobinę nieszablonowej, zaliczyć można związek małżeński. Proces rozwiązywania umowy małżeńskiej jest zwany rozwodem. Małżeństwo bez względu od długości trwania, wiąże się ze wspólnotą nie jedynie w kwestii mentalnej, niemniej jednak także materialnej. Wyjątek stanowią pary, które podpisały umowę o rozdzielności majątkowej. W pozostałych przypadkach musi nastąpić podział majątku po rozwodzie.

W wielu przypadkach bywa to karkołomna czynność wymagająca paru posiedzeń sądu. Najczęściej przyczyną, dla jakiej podział majątku przedłuża się w czasie, jest brak zgodności małżonków. Co bezsprzecznie zdarza się dość wielokrotnie. Nie powinno nikogo dziwić, szczególnie, kiedy uświadomimy sobie, jak trudno dojść do porozumienia z jednostką, jaką właśnie pragniemy odsunąć od własnego życia. Czasem bywa tak, iż żądanie jednej ze witryn internetowych są nazbyt wygórowane. Dużo trudności dostarcza udowadnianie, wysiłkiem którego z małżonków udało się kupić dany przedmiot lub nagromadzić ustaloną kwotę pieniędzy.