Polskie piękno Lwowa na wyciągnięcie ręki

Piękno Ukrainy zachwyca wielu podróżników, jednym z jej najbardziej urzekających miejsc będzie miasto znane przez każdego Polaka, miasto tradycji, pełne kultury i miejsc, które są niezwykłe w swojej budowie. Mowa o Lwowie, dawniej należącym do Polski mieście, które pomimo dzisiejszej lokalizacji w kraju naszych sąsiadów – Ukrainie, nawet dziś zachwyca wciąż kultywowanymi polskimi tradycjami, które oczarują każdego turystę.

Wyjeżdżając do Lwowa z Przemyśla, oddalonych od siebie o ponad 100 kilometrów miast, pozwolimy sobie na odbycie krótkiej podróży do miasta, które powinno zostać odwiedzone przez każdego zainteresowanego historią Polski. Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO Lwów prezentuje magiczne piękno architektoniczne, unikatowe w skali całej Europy. Wycieczka do Grodu Lwa to niezapomniane przeżycie, zaliczane niegdyś do Galicji Wschodniej miasto jest wyśmienitym punktem na wszelakie jednodniowe wycieczki, które są idealną propozycją dla każdej osoby chcącej poznać miasto posiadające wspaniały dorobek kulturowy.

Ważnym punktem podróży do Lwowa jest z pewnością wizyta w operze lwowskiej im. Salomei Kruszelnickiej. Budynek opery należy do jednych z najpiękniejszych budynków Europy Wschodniej, gdzie za ok. 25 zł możliwym jest ujrzenie przepięknych spektakli wykonywanych przez artystów Narodowego Akademickiego Teatru.

Ciekawymi miejscami do odwiedzenia będą także katedry, w skład których należy dawny kościół Zakonu Jezuitów, będący dzisiejszą cerkwią pod panowaniem archidiecezji lwowskiej. Urzekający pompatycznością oddaje w nasze ręce widok, przypominający o dawnych czasach, kiedy to podczas II Wojny Światowej kościół został zniszczony, pozostawiając do dzisiaj zniszczone elementy zabudowy i malowidła, które z biegiem lat uległy wyniszczeniu.

Pomimo posiadania przez Gród Lwa wielu symboli religii i kultury wysokiej, miasto posiada także swoją lekkoduszną stronę, zapraszając każdą chętną osobę do spróbowania lokalnego lwowskiego piwa w browarze Lwiwska pywowarnia, który dzisiaj należąc do koncernu Carlsberg, wciąż raczy zmęczonych podróżników możliwością degustacji lokalnych wyrobów.

Wycieczka do Lwowa pozwalają każdej niestrudzonej podróżą osobie na ujrzenie piękna starego Polskiego miasta z zupełnie nowej perspektywy, miejsca gdzie kultury: ukraińska, polska, rosyjska i żydowska spotykają się w magicznej atmosferze, pełnej przyjaźni i współpracy, dbając wspólnie o dobro Grodu Lwa.