Pomoc drogowa oraz laweta z OC

Zabezpieczenie OC jest to skrót od ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Jest ono obligatoryjne i jest obejmowane na 12 miesięcy. Wszystkim łączy się z ubezpieczeniem samochodowym, jakkolwiek nie jest to prawdą, że podlegają pod nie wyłącznie pojazdy. O ubezpieczeniach OC powinni wiedzieć wszyscy i mieć świadomość, że dotyczy ono także adwokatów, radców prawnych, orzeczników majątkowych, a nawet rolników. Jeżeli chodzi o OC pojazdów mechanicznych, to jest ono obejmowane na maksymalnie rok. Może także dotyczyć krótszego odcinka czasu, wówczas niemniej jednak musimy o tym powiadomić ubezpieczającą nas jednostkę. Jest ona wybierana dowolnie przez każdego użytkownika auta. Należy również pamiętać o jednej nadzwyczaj ważnej rzeczy. Jeżeli po skończonym okresie ubezpieczenia nie rozwiążemy umowy z firmą ubezpieczeniową, to w owym czasie będziemy jej kontrahentem przez następny rok. Musimy to nawet zrobić w przypadku sprzedaży naszego pojazdu. Ponieważ dosyć w wielu przypadkach się zdarza, że nie robimy tego. Następnie może to grozić znacznymi następstwami np. niebezpieczeństwa przymusu uiszczenia opłaty za pojazd, którego właścicielami już nie jesteśmy.

Coraz to więcej osób staje się posiadaczami pojazdów mechanicznych. Naturalną tego konsekwencją jest zawieranie coraz większej ilości umów ubezpieczeniowych. Są dwa typy ubezpieczeń wozu. Obowiązkowe OC oraz dobrowolne AC. O ubezpieczeniach OC powinniśmy wiedzieć tyle, że jest ono zawierane z reguły na rok, a dotyczy wypłacenia odszkodowania w razie poczynienia przez nas jakiejkolwiek szkody innemu pojazdowi mechanicznemu – niekiedy pakiet ma opcję typu pomoc drogowa 24h w katowicach. Czyli jeśli mieliśmy stłuczkę, a wynikła ona ewidentnie z prowadzonej przez nas winy, to skonstruowany przez nas ubezpieczyciel pokrywa wszystkie koszty napraw połączonych z drugim pojazdem, jaki brał udział w kolizji.

Ubezpieczenie OC może być również zawarte na krótszy okres czasu, ale w owym czasie musimy ten okres ustalić indywidualnie z ubezpieczycielem. Co ważne, wybieramy go sami, nie jest on odgórnie narzucony. W nowoczesnych czasach jest wielu ubezpieczycieli na rynku, jesteśmy w stanie w związku z tym być spokojni, że dokonamy jakiegoś wyboru, a czy słusznego, okaże się to przy wypłacaniu dowolnego ubezpieczenia.