Pomoc life coacha – co masz możliwość zyskać?

Coach, innymi słowy osobisty trener, jest odrobinę jak psychoanalityk. Będzie doradcą, mentorem, opiekunem własnego konsumenta, lecz nie mówi co trzeba czy trzeba zrobić, wyczekuje takiej odpowiedzi oczywiście od konsumenta. Każdy z nas pragnie mentalnego wsparcia w wielu dziedzinach życia. Coraz to częściej, ludzie żyjący błyskawicznie, usilnie, czują stany stresowe, lękowe – szczególnie w szeregu przypadków takie stany psychiczne występują u ludzi, jakich zadaniem jest podejmowanie ważnych decyzji, odpowiedzialnych za kolosalne zespoły pracowników, inaczej u ludzi będących na posadach kierowniczych. Coaching, wychodzi na przeciwko takim stanom, pomagając klientom odnaleźć dawnego siebie w codziennym życiu, zmotywować do zgodnych działań i reakcji – sprawdź Coach Elżbieta Jezierska – life coaching. Na razie, coaching można określić paranauką – nie ma jeszcze naukowych podstaw tej dyscypliny. Wydaje się jedynie, że jest kwestią czasu opracowanie naukowe coachingu dla pragnień psychologii wykorzystywanej.

Jeśli jest zapotrzebowanie na coaching, to znaczy że jest on ludziom potrzebny. W życiu dopada nas wiele stresowych sytuacji – trudności rodzinne, przemiana pracy, stanowiska, zmiana składu, niepowodzenia na przeróżnych płaszczyznach. Jedni sobie bajecznie radzą, goszczą wyzwania, akomodują się bez problemów do innowacyjnych sytuacji, innych dopada stres związany z wiarą w niepowodzenie. Co w takiej sytuacji zrobić?

Najprawidłowiej byłoby mieć obok siebie takiego anioła stróża, który pomoże nam odebrać wiarę w siebie, natchnąć nadzieją oraz przedstawić przyszłość w ciepłych barwach. Na przeciw takim życzeniom wychodzi coaching, otrzymujemy osobistego trenera, jaki odrobinę jak psychoanalityk wyciąga z nas wiadomości nawet z dalekiej przeszłości, starając się dociec, co przyczyniło się do stworzonego przez nas załamania. Mogą to być rozmaite, nawet błahe dla nas incydenty z życia zawodowego, osobistego, jakie pomimo woli niezmiernie na nas wpłynęły. Prywatny trener, innymi słowy coach, będzie nas wspomagał, zachęcał, motywował, jakkolwiek nie udzieli nam odpowiedzi na zapytanie co dalej. Tej odpowiedzi powinniśmy poszukać sami.