Producenci kawy z całego świata – dlaczego pijemy różne kawy?

Kawa wytwarzana i w głównej mierze hodowana jest w rozmaitych państwach. Ażeby dopuszczalne było wyprodukowanie ziaren kawy w położeniu, w którym pragniemy założyć plantację ma obowiązek być dobrze ciepło, musi być stosowna wilgotność. Większa część kawy produkowana jest w Ameryce Południowej i Azji. Drobne ilości w Afryce. Bez wątpliwości do największych wytwórców kategoryzuje się Brazylię. Stamtąd na rynek światowy wypuszcza się ponad dwa miliony ton kawy.

A jest to w samej rzeczy wybitnie dużo. To niemal trzydzieści procent ogółu kawy, jaka trafia na rynek światowy. Drugim co do wymiarów wytwórcą jest Wietnam a niebawem za nim plasuje się Indonezja. I to właśnie z tych krajów kawa jest zdecydowanie najlepsza. Wiele osób kupując w sklepach kawę zwraca szczególną uwagę na to skąd pochodzą ziarna kawy. Znikome ilości kawy zbierane są w Ugandzie, Hondurasie oraz Etiopii.

To właśnie rynek kawy dostarcza tym krajom milionowe przychody. A hodowla kawy wcale nie jest rzeczą prostą, zobacz najlepsza kolumbijska kawa. Każdy pasjonat tego rozbrajającego napoju powinien to wiedzieć.

Niezmiernie wiele osób twierdzi – niekiedy nieco przekornie, iż żyje, funkcjonuje jedynie dzięki kawie. Dużo milionów dorosłych osób każdego dnia rano pije ten orzeźwiający napój. Kawa zawiera kofeinę w związku z tym faktycznie pobudza nas do życia, sprawia, że organizm budzi się ze snu, stajemy się bardziej energiczni. Kawa ma dużo pozytywnych cech. Jest nią chociażby to, że sprawia ona, iż nasza pamięć jest lepsza, myślimy trzeźwo, znika zmęczenie. Wychylenie filiżanki kawy poprawia naszą koncentrację. Dlatego również w pewnych sytuacjach w ciągu dnia musimy taką właśnie kawę wypić.

Musimy jednakże uważać na jej ilość. Nie możemy pić nadmiernie wiele kawy. Musimy tego pilnować. Pierwszorzędną ilością jest dwie filiżanki niezbyt mocnej kawy. Dotlenia to stworzony przez nas organizm i aktywuje spalanie kalorii. Badania dowodzą też, że regularne picie kawy zmniejsza niebezpieczeństwo zachorowania na niektóre choroby takie jak cukrzyca czy nowotwory. Wielokrotnie jesteśmy w stanie też zauważyć, że po napiciu się kawy – dosyć mocnej znikają bóle, a głównie ból głowy. W pewnych momentach właśnie kawa działa lepiej oraz prędzej aniżeli leki przeciwbólowe – a to dzięki kofeinie, która zawarta jest w tym napoju.