Regeneracja tonerów czy też zamiana – przetestuj, czy warto

Czym odpowiednio jest regeneracja tonera używanego w narzędziu drukującym? Na proces odnawiania tonera składa się parę czynności. W głównej mierze pamiętajmy, że toner to kilka detalów, jakie muszą ze sobą nienagannie współdziałać, żeby działać. Serwisant regenerujący toner musi wobec tego zadbać o każdy detal. Sprawdzić prawdopodobne uszkodzenie każdej części.

Jeżeli coś jest zniszczone, to naprawić bądź wymienić na oryginalne. Skupmy się jednak na dwóch w największym stopniu podstawowych częściach procesu: wymianie proszku i oczyszczeniu pojemnika. Proszek musi stanowić należyta mieszanka, tak by pozyskać w wydruku dostateczne kolory oraz utrzymać w dobrej kondycji bęben. Nim proszek zostanie umieszczony w tonerze, należy dobrze wyczyścić pojemnik z resztek proszku, od czasu do czasu zaschniętych.

Nie wykonanie tej czynności zmniejsza pojemność i może sprawić uszkodzenie drukarki. Toner po regeneracji jest jeszcze analizowany – lokuje się go w drukarce i sprawdza jakość wydruku. Wadliwie działający toner zostanie powtórnie sprawdzony przez profesjonalistów – tusze do drukarek Wrocław. Regenerowanie jako najbardziej ekonomiczna opcja ma wielu sympatyków pośród użytkowników drukarek.

Korzystanie z tonera, w jakim wymianie podlega wyłącznie proszek i zużyte części, niesie za sobą też inne korzyści. Proces warto postrzegać nie wyłącznie jako „wymianę barwnika”, jednak jako dbanie o dobre funkcjonowanie całego oprzyrządowania drukującego. W doświadczonych punktach zajmujących się tego typu usługami, tonerem zajmą się poprawnie przeszkoleni serwisanci. Odpowiedni punkt serwisowy korzysta przy regeneracji z najnowszych technologii, skutecznie konserwując sprzęt.

Nie zrobimy tego samodzielnie w mieszkaniu, ponieważ wtedy ograniczymy się do wsypania proszku do kasety (co przypominam grozi uszkodzeniem drukarki). A poza tym regeneracja to dbałość o ochronę środowiska.

Im znacznie więcej ludzi uzupełnia zamiast wyrzucać zużyty toner, tym mniej powstaje odpadów, które w wypadku kartridżu rozkładają się paręset lat! Oszczędzamy też nasze pieniądze. Regeneracja zapewnia oszczędność nawet do 60 % ceny nowego tonera.