Rozwód oraz alimenty – wsparcie prawnika

Rodzice na ogół chcieliby dla własnych dzieci kariery prawniczej. Jednakowoż równocześnie w naszym kraju zaufanie do adwokatów non stop maleje. Dotyczy to też adwokatów, choć dawno temu pośród zawodów jurydycznych cieszyły się największym zaufaniem. Wynikało to z faktu, że adwokaci jednoczyli się z obrońcami opozycjonistów, co wzbudzało do nich sympatię. Po metamorfozach konstytucyjnych dostrzegamy to naturalnie dzięki mediom, iż adwokaci bronią nie zawsze znanych osób publicznych. Adwokat pomaga niemniej jednak klientowi w imię prawa, według którego każdy ma do takiej obrony prawo, niezależnie od własnego stosunku do popełnionego przez niego czynu.

Chociaż każdy prawnik ma obowiązek przestrzegać zasad etyki adwokackiej zawartej w Kodeksie Etyki Adwokackiej, to jednak nie wystarcza, żebyśmy im ufali. Kodeks ten mówi jasno, iż stosunek klienta oparty jest na zaufaniu i adwokat powinien zakończyć współpracę z klientem jeżeli ten stracił to zaufanie. Interesujące, ilu adwokatów faktycznie zdecyduje się to robić w takiej sytuacji? Starożytni jak mieli w tym przypadku rację. Nieznajomość prawa po prostu szkodzi, ponieważ nie jest żadnym wyjaśnieniem, kiedy popełni się czyn niedozwolony, stojący w sprzeczności z jakimś aktem prawnym. Nie sposób jednak zapoznać całego prawa obowiązującego w danym kraju. Też prawnicy specjalizują się w wyznaczonych jego dziedzinach. I tak nawet adwokat łódź koncentruje się albo na przepisach prawa karnego, lub na sprawach rozpatrywanych przez sądy rodzinne oraz tak dalej.

Zwykłemu człowiekowi niezwykle łatwo wstąpić w konflikt z prawem, albowiem, jak wspomniałam, gąszcz rozporządzeń jest w zasadzie nie do ogarnięcia. Kiedy już tak się zdarzy bezsprzecznie warto poszukać wsparcia kogoś takiego, jak adwokat. Nie tylko pomoże nam w pełni zrozumieć problem, w jakim się znaleźliśmy, jakkolwiek może sprawnie przeprowadzić nas przez meandry możliwego procesu karnego. Koszt, jaki to za sobą niesie i tak może być znacznie niższy, aniżeli bez takiego fachowego wsparcia. Adwokat ma okazję przydać się nam w bynajmniej wyczekiwanym momencie. Należałoby znać prawo w miarę możliwości. Jednakże należałoby także zaufać fachowcowi, kiedy tak właściwie już zajdzie taka potrzeba.