Samochodowa diagnostyka komputerowa przeprowadzana w AutoGlob

Samochodowa diagnostyka komputerowa przeprowadzana w AutoGlob przeprowadzana jest na dużym poziomie. Kiedy tylko jakiś kierowca dojdzie do wniosku, że musi korzystać z tego wyjścia, powinien zapisać się na konsultację. Doświadczeni mechanicy podłączą wyspecjalizowany tester diagnostyczny do komputera pokładowego auta.

W rezultacie można prędko dowiedzieć się, w jakiej kondycji jest samochód oraz czy wyznaczone parametry będą odbiegać od pożądanych, czy też wszystko jest jak należy. W produkowanych obecnie samochodach znajdują się komputery wewnętrzne, mające za zadanie kierować silnikiem oraz innymi podzespołami. Mają one wbudowane specjalne układy diagnostyczne, ustawione w ten sposób, by zadbać o odpowiednie zakresy pracy dla konkretnych podzespołów oraz czujników.

Jeżeli jakikolwiek element wykracza poza rekomendowane parametry, komputer pokładowy zapisuje odpowiedni kod błędu w pamięci. To baza do tego, żeby kolejno mechanik miał okazję bezbłędnie zlokalizować usterkę. Specjalny komputer diagnostyczny podłączany do komputera pokładowego pojazdu umożliwia bezbłędną wymianę informacji. Informacje o stanie pojazdu pozwolą specjaliście odnaleźć problem i rozpocząć jego usuwanie. Za pomocą diagnostyki komputerowej można przykładowo rozpoznać kody usterek dla systemów bezpieczeństwa ABS, SRS, ASR, ESP, AIRBAG i EPC, immobilizera, układu paliwowego bądź sterownika silnika. Ponadto można kontrolować parametry samochodu w czasie jazdy. Poszczególne urządzenia diagnostyczne umożliwiają zarządzać na przykład automatycznymi skrzyniami biegów oraz systemami klimatyzacji.

Na usługę komputerowej diagnostyki samochodu opłaca się też zdecydować przed zakupem auta używanego. W warsztacie można w dodatku korzystać z usługi mechanika z wyprzedzeniem zapisując się na konsultację. Pewne usługi są przeznaczone dla aut osobowych i dostawczych dowolnych producentów. Kompletna oferta zamieszczona jest na stronie warsztatu.