Strażacy – testy i praca w służbie ludziom

W naszym państwie straż pożarna dzieli się na dwie grupy, pierwsza z nich to straż zawodowa, a druga to ochotnicza straż pożarna. Najpierw omówmy pierwszą z nich. Obywatele którzy zdecydowali się pracować w tym rodzaju straży pożarnej musieli odbyć długą drogę do tego, albowiem tu nie wystarczyły chęci, lecz odpowiednie przygotowanie fizyczne, i psychiczne, a nawet kandydaci na strażaka powinni zdać testy z matematyki oraz fizyki, a co najistotniejsze powinni wykazać się odwagą oraz udowodnić że ludzkie życie stawiają ponad wszystko.

Obywatele wyjeżdżają na akcje prawie dzień w dzień w których jest ryzyko utraty życia, ale są do tego stosownie przygotowani oraz to daje im najogromniejsze szanse na przeżycie i czyni ich znacznymi bohaterami – oto osp.

Co do drugiej grupy nie ma już tak ogromnych wymogów, na ogół na początek wystarczają chęci, dopiero następnie uczy się ich należytych zachowań podczas akcji, no oraz te nie zdarzają się tak w szeregu przypadków i nie na taką skale jak w pierwszym przypadku, bo rejony takich dobrowolnych straży są wybitnie małe, występują najczęściej na wioskach, lecz i tam ma prawo zdarzyć się pożar, w jakim będą musieli dobrowolnie narażać własne życie, w następstwie tego również nie ujmujmy im chwały za to co robią. Ludzie którzy pragną wykonywać pracę w zawodowej straży pożarnej, muszą przejść ciąg testów, składających się z trzech etapów.

Takie testy organizowane są raz na jakiś czas i to na dany teren w większości wypadków na województwo. Osoby które myślą że te testy sprowadzają się tylko do pokazania swojej sprawności fizycznej są w małym błędzie. Tak jak wcześniej było zapisane test ten składa się z trzech etapów, w takim razie cały test podzielony jest również na trzy dni.

Pierwszego dnia kandydaci na strażaka, przystępują do egzaminu teoretycznego i jest on podzielony na dwie dziedziny, pierwszą z nich jest matematyka zaś drugą fizyka. Po zapisaniu tych testów mają dzień wolny, a drugie dnia spotykają się na sali sportowej, gdzie muszą wykazać się znaczną wytrzymałością, prezentują też na niej swoją siłę i pierwszą pomoc w praktyce, ten program jest ułożony specjalnie tak żeby wybrać tylko ludzi którzy w gruncie rzeczy nadają się do straży, w następstwie tego większość z nich odpada. Trzeciego dnia spotykają się tylko osoby które przeszły przez te dwa dni wzorowo na badaniach lekarskich, jakie wyłącznie dzielą ich od upragnionego celu.