W jaki sposób kurować hemoroidy oraz obniżyć ich bolesność?

Doktorowie sugerują, że z komplikacjami hemoroidów borykają się przeważnie osoby w wieku powyżej pięćdziesięciu lat, lecz nie jest to końca prawdą.

Ta przygnębiająca dokuczliwość dopada również ludzi młodych, co jest wynikiem ich trybu życia, i kobiety w ciąży, bez względu od wieku. Hemoroidy, zwane inaczej żylakami odbytu, są to podśluzówkowe, powiększone sploty żylne odbytu oraz okołoodbytnicze, spowodowane przewlekłym, wysokim ciśnieniem krwi w tych fragmentach żył. U kobiet w ciąży jest to zazwyczaj zjawisko przejściowe, na skutek nacisku dziecka w macicy na wewnętrzne organy ciała, przeważnie po porodzie dokuczliwości ustępują. Młodzi ludzie niejednokrotnie mają ten problem ze względu na siedzący tryb życia, brak ruchu, co powoduje także ucisk oraz podniesienie ciśnienia w tych partiach ciała ludzkiego. Hemoroidy są w stanie być mniej lub też bardziej dokuczliwe, najgorsze i najbardziej bolesne są w postaci zewnętrznej, gdzie ból powodowany jest kontaktem z bielizną, przy siedzeniu, nawet podczas chodzenia.

Mogą powstawać stany zapalne, których leczeniem musi się zająć specjalista proktolog. W aptekach wolno zakupić dużo środków farmakologicznych leczących hemoroidy, a czy można sobie z nimi radzić na własną rękę? Każdy, kto cierpiał bądź też cierpi na tę dolegliwość, na pewno ma własne domowe sposoby na hemoroidy – jeśli pragniesz poznać inne metody, wypróbuj więcej na hemoroidy. Wolno uśmierzyć ból środkami farmaceutycznymi przeciwbólowymi. Mimo to jest to metoda krótkoterminowa, po jakimkolwiek czasie ból powraca.

Co poniektórzy rekomendują kąpiele w gorącej wodzie, lecz jest to kłopotliwe, bo żeby odniosły sprzyjający skutek, należy je wykonywać parę bądź kilkanaście razy dziennie, co przy harmonijnej pracy na etacie jest to właściwie niemożliwe. Ulgę daje smarowanie hemoroidów wazeliną bądź też inną maścią natłuszczającą, zapobiega to bolesnemu ocieraniu guzków o siebie i o bieliznę. Okazuje się, że co poniektóre lekarstwa naturalne mamy w zasięgu ręki. Jesteśmy w stanie wykorzystać owoce oraz korę kasztanowca, a już wiosną, w każdym parku możemy nazbierać dowolną ilość kwiatów kasztanowca, z których zrobimy mocny ekstrakt, napar. Dodany do wody, bądź też do robienia okładów, pomoże w walce z hemoroidami w trakcie tzw. nasiadówek.