Współczesne budowanie domów – zaangażuj specjalistów

Dawniej, ludzie konstruując lokal mieszkalny nie mieli kłopotów z pokryciem dachu, bo nie było wyboru. Dachy były kryte strzechą, o ile to było lepsze dla jego mieszkańców niż słynne kilkadziesiąt lat temu dachy z eternitu, obejmujące rakotwórcze włókna. Dzisiaj, wiklina oraz słoma powracają do łask – nic tak cudownie nie ozdabia drewnianego domu jak złota strzecha, lub ewentualnie wiklina – ma prawo być nawet w każdym kolorze. Trwałość takich grani jest wybitnie wysoka, naturalne atrybutów materiału gwarantują właściwą wentylację, przewiew, nie wchłaniają wilgotności. Co przyciągające, mimo iż są materiałem naturalnym, nie osadza się na nich pleśń czy grzyby. Dodając do tego należyte impregnaty, otrzymujemy pod każdym względem ekologiczne, zdrowe zadaszenie naszego domu.

Budowa domu może totalnie inaczej wyglądać aniżeli u sąsiadów. Jeżeli jednakże boimy się użycia powyższych materiałów, jesteśmy w stanie nabyć gotowe dachówki ceramiczne w wybranym przez nas kolorze. Ceramika, kamionka – to także materiały naturalne, nie przepuszczające wody, wilgotności, odporne na działanie elementów chemicznych. Nie ulegają zagrzybieniu i pleśni. Jedyna wada, to ich kruchość, z pewnością ulegną połamaniu w wypadku uszkodzenia dachu przy niespodziewanych zdarzeniach atmosferycznych. Jeżeli zdecydowani jesteśmy na strukturę domu, a mamy zamiar w czasie jego eksploatacji zmniejszyć zużycie energii niezbędnej do ogrzewania wnętrza mieszkania, powinniśmy od razu, jeszcze w fazie projektu podjąć decyzję o zamontowaniu kolektorów słonecznych. Czemu od razu? Nowoczesna budowa domu wymaga stosowania odkrywczych rozwiązań – tutaj pomoże EkipaBudowlana.NET – Budowa Domów Lublin. Bo z reguły baterie słoneczne instalowane są na dachu, projektant w porozumieniu z wykonawcą podejmą decyzję, w jakim miejscu kolektory będą zamontowane. Zaplanowanie umiejscowienia baterii obniży późniejszy koszt montażu. Z reguły, przy instalacji kolektorów na ukończonym obiektu istnieje nieodzowność montażu szczególnych wsporników, co pociąga za sobą miarodajne naruszenie pokrycia dachowego. W wypadku, kiedy montaż nastąpi w trakcie projektowania oraz budowy, nie będą wymagane poboczne instalacje do umocowania baterii.

Kolektory słoneczne, pomimo, iż nie są najtańsze, gwarantują zwrot kosztów w ciągu kilku lat eksploatacji. Oszczędność energii jest niezmiernie obszerna – w okresie gigantycznego nasłonecznienia, zagwarantują do 100% zapotrzebowania na energię, tudzież w sezonie jesienno – zimowym, kiedy dni są krótsze, a słońca niedużo musimy wspomagać się energią elektryczną. Niemniej jednak oraz tak ekonomizacji będą do około 50% kosztów. Poza oczywista korzyścią z niskich rachunków, nasza energia słoneczna jest jak w najwyższym stopniu ekologiczna i co ważne – za darmo.