Zalety i wady odkurzacza bezprzewodowego

Sprzątanie domu będzie szybsze i łatwiejsze dzięki nowemu, wydajniejszemu odkurzaczowi. Jedną z nowoczesnych opcji odkurzacza domowego jest odkurzacz pionowy. Wybór odkurzacza został omówiony w tym artykule.

Odkurzacz pionowy – cechy konstrukcyjne

Odkurzacz pionowy ma silnik i pojemnik na kurz na ramieniu teleskopowym i zazwyczaj jest wyposażony w baterię. Nie ma potrzeby przesuwania korpusu na kółkach z długim sznurem za nim. Czas pracy wynosi średnio 20-50 minut. Dostępne są również modele przewodowe, zasilane z gniazdka ściennego: są one lżejsze i znacznie wygodniejsze niż tradycyjne odkurzacze przewodowe.

Jest to kompaktowe i zwrotne urządzenie, które może uzupełnić klasyczny odkurzacz, jak i całkowicie go zastąpić przy sprzątaniu małego mieszkania. Odpowiedni dla osób, które muszą często używać odkurzacza, np. rodziny z małymi dziećmi, osoby posiadające zwierzęta domowe. Idealny do zastosowania w domach ze schodami i innymi trudno dostępnymi miejscami. Odkurzacz ten pomoże w sprzątaniu w gorących pomieszczeniach, takich jak kuchnie, korytarze i pokoje dziecięce.

Odkurzacz z kijem pomoże Ci zebrać kurz, uporać się z sierścią zwierząt, a niektóre modele nawet wyczyścić podłogę. Radzi sobie z różnymi powierzchniami, od gładkich podłóg i dywanów po płytki, drewno, podłogi laminowane i dywany z miękkim włosiem.

Zalety odkurzacza bezprzewodowego

Główną zaletą urządzenia jest jego kompaktowy rozmiar i łatwość obsługi. Bezprzewodowa konstrukcja większości modeli pozwala na przenoszenie ich w inne miejsce bez martwienia się o dostępność gniazdka elektrycznego.

Jest również łatwy do przechowywania. Może być montowany w pionie i posiada uchwyt ścienny ułatwiający przechowywanie. Dzięki temu oszczędzasz cenne miejsce w swoim pokoju i mieszkaniu.

Model ładowalny potrzebuje około 5 do 6 godzin, aby się naładować. Ładowanie akumulatora wystarcza zazwyczaj na pełne czyszczenie (20 do 60 minut). Jeśli nie masz czasu, aby go uzupełnić, wiele modeli posiada funkcję szybkiego ładowania (pomoże częściowo przywrócić stan baterii w ciągu kilku minut). Zobacz https://bielsko.biala.pl/firmy/porady/1472/odkurzacze-bezprzewodowe-dyson-opinie-porady-wybor-i-blizsza-analiza-modelu-dyson-v8-absolute

Wbudowana tacka na kurz i brud jest łatwa do czyszczenia – jest wyjmowana, więc wystarczy strzepnąć kurz i opłukać tackę wodą. Pojemnik na kurz w odkurzaczu pionowym jest często przezroczysty. Zawsze wiesz, kiedy jest pełna. Istnieją modele, które oferują worki na kurz jednorazowego użytku i wielokrotnego napełniania, a także takie, które wykorzystują tkaninę lub papier jako worek na kurz.

  1. Niektóre odkurzacze pionowe mogą być również wyposażone w funkcję czyszczenia na mokro. W zestawie znajduje się kilka wyjmowanych pojemników. Jeden do napełniania czystą wodą, drugi do wyławiania brudnej wody.
  2. Odkurzacze pionowe mogą mieć również funkcję mopa parowego – zmywającego brud strumieniem gorącej wody. Opcje te zwiększają jednak koszt urządzenia.
  3. Niektóre modele nowoczesnych odkurzaczy pionowych mają system alarmowy, który podpowiada, że należy wyczyścić pojemnik na kurz, dyszę lub filtr.

Pionowe odkurzacze 2w1, po odłączeniu rury przedłużającej, są w stanie przekształcić się w urządzenie ręczne. Przydatny do utrzymania porządku w samochodzie – ma wystarczającą moc, aby wyczyścić całe wnętrze samochodu. Szczotka kątowa, szczelinówka i turboszczotka pomagają w czyszczeniu trudno dostępnych miejsc: między poduszkami siedzeń, pod fotelami.

Wady odkurzaczy pionowych

Głównymi wadami odkurzacza bezprzewodowego są jego mała moc (nie radzi sobie z silnymi zabrudzeniami) oraz mała pojemność pojemnika na kurz.

Jeśli planujesz sprzątać duże mieszkanie na dużą skalę, to urządzenie może nie podołać temu zadaniu. Potrzebny będzie odkurzacz do pracy na mokro lub mocny odkurzacz do pracy na sucho.

Odkurzacz pionowy jest wyposażony w pojemnik na kurz o małej objętości od 200 ml do 1000 ml. Wystarcza to na kilka prac porządkowych w 2-3 pokojowym mieszkaniu – sprzątanie odkurzaczem stojącym jest częstsze niż zwykłym odkurzaczem.

Jednym z problemów w przypadku odkurzacza bezprzewodowego bez przewodu zasilającego jest wymiana markowego akumulatora, którego żywotność dobiegła końca. Jest to często droga część zamienna.

Recenzja odkurzacza bezprzewodowego

Przyjrzyjmy się cechom bezprzewodowego odkurzacza bezprzewodowego na przykładzie Dyson V8 Absolute.

Urządzenie czyści na sucho z maksymalną mocą ssania 115 W. Przezroczysty pojemnik na kurz w odkurzaczu Dyson V8 Absolute pozwala szybko sprawdzić stopień jego zapełnienia. Zbiornik może pomieścić około 0,5 litra pyłu. Filtr siatkowy (odpowiedzialny za filtrowanie kurzu w powietrzu) jest łatwy do wyjęcia i umycia.

Główna część wykonana jest z twardego tworzywa ABS. Przedłużacz wykonany jest z aluminium, anodyzowany na zewnątrz. Oba materiały są odporne na zarysowania. Ten odkurzacz waży 2,6 kg.

Jest on również uważany za odkurzacz hybrydowy lub „2 w 1”: rurę teleskopową można zdjąć, aby używać odkurzacza jako małego odkurzacza ręcznego.

Po oczyszczeniu, urządzenie jest montowane na stojaku z wbudowaną stacją ładującą. Pełne naładowanie trwa ok. 4 godzin. Na stojaku można również zamocować dwie bezsilnikowe przystawki.